Višňovský: Rodičia na tréningoch sú na smiech. Ale raz sa to zastaví...

Ľubomír Višňovský kritizuje prístup rodičov, ktorých deti hrajú hokej.

 

Hokej sa na Slovensku stal športom pre deti bohatých rodičov. Možno aj preto nám vyrastá čoraz menej a menej hokejových talentov.

 

Hráči ako Chára, Višňovský, Demitra, Hossa, Šatan, Pálffy či Bondra vyrastali v ťažkej dobe. Na tréningoch neraz chodili behať von do dažďa a blata. Nesťažovali sa. Zaťali zuby. Makali.

 

Dnešné deti sú rozmaznané dobou. Komfortom, ktorý prináša. Najmä tie z bohatších rodín. Majú všetko na čo si pomyslia. Na čo ukážu prstom. Rodičia ich luxusnými autami vozia priamo pred haly. Nie ako kedysi, keď chlapci zo skromnejších pomerov šliapali k štadiónu pešo či na bickyli.

 

Rodičia, ktorí dajú deti na hokej, si myslia, že môžu všetko. Alebo takmer všetko. Rozprávajú trénerom do toho, koľko by ich dieťa malo hrať, v akej formácii, koľko minút, aká by mala byť taktika. A hnevajú sa, keď ich dieťa nehrá v tíme rolu, akú si sami vysnívali. Bez ohľadu na to, aká je herná kvalita či výkonnosť chlapca.

 

To je žiaľ smutná realita slovenského hokeja. Česť výnimkám.

 

Mládežnícki tréneri by vedeli rozprávať. Brat Ľubomíra Višňovského Tibor je jedným z nich. Aj preto Ľubomír Višňovský veľmi dobre vie o čom hovorí.

 

„To, čo tam robia, je pre mňa absolútne smiešne. Vidím to dosť často, pretože brat trénuje v Slovane šiestakov a siedmakov," vyjadril sa bývalý obranca reprezentácie a NHL na margo "ochranného" prístupu rodičov k svojim deťom. „Raz sa to ale zastaví a zrazu nebudú mať nad sebou rodičovskú ochranu. Tréner na nich zvrieskne a oni nebudú vedieť prihrať puk," dodal v podcaste Boris a Brambor.

ZDROJ: sportdnes.sk